BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1

Dyrektor: mgr Janusz Matuszewski
Strona WWW: http://www.zsp2.kalisz.pl
E-mail: sekretariat@zsp2.kalisz.pl

Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 oferuje uzyskanie kwalifikacji w wielu specjalnościach, w zawodach poszukiwanych na krajowych i zagranicznych rynkach pracy. Jesteśmy szkołą z własną bazą warsztatową, z profesjonalnie wyposażonymi pracowniami do nauki zawodu oraz w pełni wykwalifikowaną kadrą nauczycielską. Współpracujemy z największymi firmami budowlanymi w regionie, stosującymi najnowsze technologie w budownictwie.W ramach programu Unii Europejskiej „Socrates” współpracujemy ze szkołami w Niemczech i w Szcziokino w Rosji. Byliśmy już wielokrotnie ich gośćmi, oni również nas odwiedzili. Programy międzynarodowej wymiany były możliwe dzięki pozyskaniu przez szkołę środków z Unii Europejskiej w latach 2002, 2004, 2005, w których wygraliśmy konkursy aplikacyjne. W 2006 r. pozyskiwaliśmy też środki na aktywną współpracę w ramach twinningu (międzynarodowej współpracy szkół partnerskich) nawet ze środków rządowych. Realizowaliśmy także kolejne wymiany uczniów i kadry pedagogicznej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w latach 2007-13 i aplikujemy o nowe. Taka aktywna polityka szkoły umożliwia naszym uczniom zdobywanie doświadczeń zawodowych za granicą, wyposaża wychowanków w kluczowe kompetencje radzenia sobie n a rynkach pracy Unii Europejskiej i zwiększa szanse pozyskania w przyszłości atrakcyjnej pracy w swoim zawodzie.
Uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach (np.: "Euroelektra" - Olimpiada Elektryczna i Elektroniczna - zawody organizowane pod patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Szkoła oferuje również stypendia dla najlepszych w nauce i w trudnej sytuacji finansowej. W roku szkolnym 2003/2004 otrzymała tytuł "Szkoły z Klasą". Posiada szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, bogate zaplecze dydaktyczne (nowoczesne pracownie komputerowe), możliwość rozwijania zdolności muzyczno - wokalnych, internat dla uczniów spoza Kalisza, nowoczesne - wyremontowane pomieszczenia sal lekcyjnych oraz dwie przestronne sale gimnastyczne - w tym nowoczesny, oddany w 2009 roku kompleks sportowo-rekreacyjny z halą sportową "OLIMPIA", salą fitness oraz profesjonalnie wyposażoną siłownią i bazą sanitarną wraz z Klubem Strzelectwa Sportowego "BURSZTYN".
Proponujemy uzyskiwanie kwalifikacji w zawodach:
- elektryk (nauka trwa 3 lata - klasa 1A)
- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych (nauka trwa 3 lata - klasa 1B);
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (nauka trwa 3 lata - klasa 1C).

Lokalizacja w centrum miasta, blisko tzw. Rogatki. Dojazd autobusami linii:
1, 1A, 2, 3A, 3B, 3C, 3D, 4, 5, 5B, 6, 12 (dojście od ul. Harcerskiej i ul. Górnośląskiej)
11, 12, 12A, 15, 16, 17, 18, 19, 19O, 19S, 19E, M (dojście od ul. Ułańskiej i ul.Legionów)

1 A (ELEKTRYK)

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
1 B (MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE)

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
1 C (MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH)

Rekrutacja ID: 126; Wersja: 8.116.291.1327 Harmonogram ID: 418;