TECHNIKUM BUDOWLANO - ELEKTRYCZNE

Dyrektor: mgr Janusz Matuszewski
Strona WWW: http://www.zsp2.kalisz.pl
E-mail: sekretariat@zsp2.kalisz.pl

Nasz wielki sukces: zaszczytny tytuł "Placówka Oświatowa Roku" został przyznany naszemu Technikum Budowlano-Elektrycznemu "Technikum Roku 2012 - Polish Product" podczas uroczystej Gali Finałowej Konkursów Branżowych w warszawskim Hotelu Marriott. Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej przyznało to prestiżowe odznaczenie naszej placówce, ponieważ realizujemy swoje priorytety na wielu poziomach: edukacyjnym, zawodowym, artystycznym, prospołecznym i sportowym.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 mają możliwość kształcenia w następujących kierunkach: technik budownictwa, technik budownictwa (klasa mundurowa), technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik geodeta, technik urządzeń sanitarnych, technik architektury krajobrazu, technik informatyk, technik informatyk (klasa mundurowa). Uczniowie od wielu lat uczestniczą i zdobywają wysokie miejsca w olimpiadach przedmiotowych, np. Olimpiadzie Wiedzy Budowlanej lub Konkursie "Złota Kielnia". Nasza młodzież bierze udział także w wielu olimpiadach z przedmiotów ogólnych, np. z wiedzy o przedsiębiorczości, Olimpiadzie Teologii Katolickiej, Misyjnej Olimpiadzie Wiedzy o Afryce, w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Nauczyciele ZSP Nr 2 profesjonalnie przygotowują do matury i do egzaminów na wyższe uczelnie. Uczniowie odnoszą liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach (np.: "Euroelektra" - Olimpiada Elektryczna i Elektroniczna - zawody organizowane pod patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Szkoła oferuje również stypendia dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz dla tych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2003/2004 nasza placówka otrzymała tytuł "Szkoły z Klasą". Posiada szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, bogate zaplecze dydaktyczne (nowoczesne pracownie komputerowe), możliwość rozwijania zdolności muzyczno - wokalnych, internat dla uczniów spoza Kalisza, nowoczesne, wyremontowane pomieszczenia sal lekcyjnych oraz dwie przestronne sale gimnastyczne - w tym modernistyczny, oddany w 2009 roku kompleks sportowo-rekreacyjny z halą sportową "OLIMPIA", salą fitness oraz profesjonalnie wyposażoną siłownią i bazą sanitarną wraz z Klubem Strzelectwa Sportowego "BURSZTYN".
Szkoła szczyci się wieloma sukcesami sportowymi, np.: zajęciem II miejsca w turnieju piłki nożnej w Pikniku Europejskim, w skali Kalisza drużyny szkolne ZSP2 plasowały się na III miejscu w halowej piłce nożnej i III miejscu w tenisie stołowym, uczniowie z powodzeniem biorą też udział w zawodach lekkoatletycznych i strzeleckich. Wielu naszych uczniów i absolwentów osiąga sukcesy sportowe, międzynarodowe, np.: Marcin Witczak (nasz absolwent) to 2-krotny mistrz Polski w kickboxingu i członek kadry narodowej; Robert Ziętek (nasz absolwent) to Mistrz Świata juniorów w kickboxingu i 2-krotny mistrz Polski w boksie, aktualnie członek kadry narodowej; Adrian Janik (nasz absolwent) także zdobył tytuł Mistrza Polski w kickboxingu. Nasi wychowankowie mają możliwość wszechstronnego rozwoju i osiągania prawdziwych wyżyn zarówno w karierze zawodowej jak i sportowej.
Lokalizacja w centrum miasta, blisko tzw. Rogatki. Dojazd autobusami linii:
1, 1A, 2, 3A, 3B, 3C, 3D, 4, 5, 5B, 6, 12 (dojście od ul. Harcerskiej i ul. Górnośląskiej)
11, 12, 12A, 15, 16, 17, 18, 19, 19O, 19S, 19E, M (dojście od ul. Ułańskiej i ul.Legionów)

1 TA ( TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU)

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
1 TB (TECHNIK BUDOWNICTWA)

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
1 TBM (TECHNIK BUDOWNICTWA- KLASA MUNDUROWA)

1 TE (TECHNIK ELEKTRYK)

1 TG (TECHNIK GEODETA)

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
1 TI (TECHNIK INFORMATYK)

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
1 TIM (TECHNIK INFORMATYK - KLASA MUNDUROWA)

Rekrutacja ID: 126; Wersja: 8.116.291.1327 Harmonogram ID: 419;