TECHNIKUM NR 2

Dyrektor: Magdalena Mocna
Strona WWW: www.zse.kalisz.pl
E-mail: zse@zse.kalisz.pl

Zespół Szkół Ekonomicznych jest to jedyna publiczna kaliska szkoła ekonomiczna. Ma bogate tradycje i wielu wybitnych absolwentów, którzy wydatnie przyczynili się do rozwoju i propagowania ekonomii wśród społeczeństwa.

Szkoła przeszła przez różne zawirowania dziejowe (dwie wojny, zabór rosyjski). To wszystko mocno wykształciło nieszablonowy charakter tej placówki o ponad140-letniejtradycji.

Jeśli ktoś lubi informatykę, zaciekawiony jest ekonomią, prawem, rachunkowością czy statystyką, ponadto ma głowę pełną pomysłów i innowatorskich rozwiązań w zakresie projektowania, grafiki komputerowej czy fotografii to powinien wybrać Naszą szkołę, a doświadczona kadra nauczycielska zapewni mu szybkie przyswojenie wiadomości i umiejętności oraz doskonałe wręcz przygotowanie do przyszłej pracy. Technikum pozwala na bezpośrednie podjęcie pracy po zakończonej nauce. Zdany egzamin zawodowy (w kwalifikacjach) gwarantuje tytuł technika w określonym zawodzie, a dzięki certyfikacji europass istnieje możliwość podjęcia pracy na terenie całej Unii Europejskiej.

Zespół Szkół Ekonomicznych to szkoła bezpieczna, a uczniowie mogą zdobywać wiedzę w odnowionym i zmodernizowanym budynku.
Dysponujemy czterema salami komputerowymi, pracownią sprzedaży oraz pracownią reklamy, profesjonalnymi pracowniami multimedialnymi, biblioteką ze stanowiskami komputerowymi, salą gimnastyczną, kawiarenką, w której każdy uczeń może w wolnym czasie pracować.

Uczniowie mogą zgłębiać swoją wiedzę i umiejętności w kole informatycznym, Kole Młodego Księgowego, Kole Przyjaciół Biblioteki, Szkolnym Kole Wolontariatu,Szkolnym Klubie Europejskim EUROPROFIT, dziennikarskim czy Szkolnym Klubie Sportowym. Wszelkie talenty uczniowie mogą rozwijać uczestnicząc w zajęciach: z samoobrony - technik interwencyjnych, koła teatralnego, strzelectwa etc.

Kształcimy w zawodach
Technik ekonomista
Kwalifikacje
K 1 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
K 2 Prowadzenie rachunkowości

Technik organizacji reklamy
K 1 Sprzedaż produktów i usług
K 2 Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej

Technik handlowiec
K 1 Prowadzenie sprzedaży
K 2 Prowadzenie działalności handlowej

Od roku szkolnego 2013/2014 nowością w ofercie edukacyjnej szkoły są niewątpliwie klasy o profilu prawno-policyjnym w zawodzie technik ekonomista. Zajęcia profilowe wynikają z podpisanych ze szkołą porozumień i są tylko rozszerzeniem oferty edukacyjnej. Uczniowie kończą szkołę w zawodzie technik ekonomista. Chęć uczęszczania do klasy mundurowej wiąże się z obowiązkiem przychodzenia do szkoły w jednym, wybranym przez uczniów dniu w mundurze.

W klasach prawno-policyjnych proponujemy dodatkowo:
- zajęcia z edukacji prawno-policyjnej,
- zajęcia z samoobrony i strzelectwa,
- udział w rozprawach sądowych,
- udział w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Centralnego Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych w Kaliszu,
- udział w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kaliszu,
- udział w zajęciach pomagających w przygotowaniu do testów psychologiczno-sprawnościowych.

Praktyki zawodowe nasi uczniowie odbywają pod bacznym okiem specjalistów w renomowanych instytucjach: urzędach miast, urzędach gmin, urzędach skarbowych, sądzie, kancelariach prawnych, policji, przedsiębiorstwach produkcyjnych, Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej, Straży Pożarnej i Urzędzie Celnym.

W ramach zawartych porozumień nasze działania edukacyjne wspierają pracownicy naukowi oraz funkcjonariusze następujących służb mundurowych:
1. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.
2. Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.
3. Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim Placówka Straży Granicznej w Kaliszu.
4. Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
5. Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
6. Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu.
7. Klastra Spożywczego Południowej Wielkopolski - Stowarzyszenie w Kaliszu.

8. Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

KLASA I A PROFIL PRAWNO-POLICYJNY technik ekonomista, profil prawno-policyjny (klasa mundurowa) rozszerzenie: j. polski/geografia

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
KLASA I B PROFIL PRAWNO-POLICYJNY technik ekonomista, profil prawno-policyjny (klasa mundurowa) rozszerzenie: matematyka/geografia

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka