TECHNIKUM NR 3

Dyrektor: Tomasz Stępniak
Strona WWW: www.zss-kalisz.pl
E-mail: zss@zss.home.pl

Technikum nr 3 w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica to szkoła o 4-letnim cyklu kształcenia na podbudowie gimnazjum. Przygotowuje do egzaminu maturalnego umożliwiającego dalsze kształcenie na wyższych uczelniach lub w szkołach pomaturalnych. Absolwent uzyskuje tytuł:

* technik pojazdów samochodowych,

* technik logistyk.

Technik pojazdów samochodowych – to kierunek związany z obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są „naszpikowane” elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Zaletą kierunku są dostosowane treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Po ukończeniu szkoły istnieje realna możliwość łatwego i szybkiego zatrudnienia w: stacjach obsługi pojazdów samochodowych, zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych, stacjach kontroli pojazdów, przedsiębiorstwach transportu samochodowego, instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami samochodowymi , instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów samochodowych oraz ubezpieczeniami komunikacyjnym czy przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji.

Uczniowie mają możliwość uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem samochodowym   (prawo jazdy kat. B).

Technik logistyk - planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany; dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas; optymalizuje koszty dostawy towarów; dokonuje wyboru procedury zakupów i analizuje ich stan; obsługuje zamówienia  i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.

To specjalista do spraw pakowania i opakowań, organizator transportu drogowego, specjalista do spraw marketingu i handlu (sprzedaży), specjalista do spraw organizacji i rozwoju transportu, zaopatrzeniowiec, spedytor, magazynier, dyspozytor transportu samochodowego oraz ekspedytor.

W latach 2010, 2011 i 2012 uzyskaliśmy tytuł SAMOCHODOWEJ SZKOŁY ROKU – jako najlepszej "samochodówki" w Polsce.

1BG - TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH technik pojazdów samochodowych

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język polski, Matematyka, Zajęcia techniczne
1DG- TECHNIK LOGISTYK technik logistyk

Rekrutacja ID: 129; Wersja: 9.145.304.1674 Harmonogram ID: 458;