TECHNIKUM NR 3

Dyrektor: Tomasz Stępniak
Strona WWW: www.zss-kalisz.pl
E-mail: zss@zss.home.pl

Technikum nr 3 w Zespole Szkół Samochodowych to szkoła o 4-letnim cyklu kształcenia. Przygotowuje do egzaminu maturalnego umożliwiającego dalsze kształcenie na wyższych uczelniach lub w szkołach pomaturalnych. Absolwent uzyskuje tytuł:

* technik pojazdów samochodowych,

* technik logistyk

W celu przygotowania praktycznego uczniów praktyki zawodowe są realizowane w zakładach pracy, na oryginalnym sprzęcie technicznym oraz w rzeczywistych warunkach pracy.

Dojazd: Szkoła mieści się na ulicy 3 Maja. Bezpośrednio pod szkołę można dojechać autobusami linii: 2, 12.

W odległości 300 m od budynku szkoły mieści się pl. Jana Pawła II, tam zatrzymują się autobusy linii: 3A, 3B, 3D, 11,12, 12A, 12K, 15,18, 19.

W odległości 250 m od budynku szkoły mieści się ul. Nowy Rynek (przy Galerii Tęcza), a tam zatrzymują się autobusy:1,1A, 3, 3A, 3B, 15,16, 17.

Nasi uczniowie od wielu lat osiągają sukcesy w różnych formach współzawodnictwa na szczeblu centralnym i regionalnym, np. w Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej, Olimpiadzie Techniki Samochodowej, Turnieju Młody Mechanik, Olimpiadzie logistycznej.

W latach 2010, 2011 i 2012 uzyskaliśmy tytuł SAMOCHODOWEJ SZKOŁY ROKU – jako najlepszej "samochodówki" w Polsce.

1A,1B - TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH technik pojazdów samochodowych

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język polski, Matematyka, Zajęcia techniczne
1C - TECHNIK LOGISTYK technik logistyk

Rekrutacja ID: 126; Wersja: 8.123.293.1391 Harmonogram ID: 420;