Niezalogowany
zmień rozmiar:

TECHNIKUM NR 7

Adres: Wąska 13
62-800 Kalisz
pokaż na mapie
Dyrektor: Agata Dziedzic
Strona WWW: www.zs.kalisz.pl
E-mail: zs@um.kalisz.pl

Opis oferty:


W roku szkolnym 2019/2020
Technikum nr 7
w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru
zaprasza absolwentów gimnazjum
do podjęcia nauki na kierunkach:


- technik usług fryzjerskich,
- technik przemysłu mody (projektowanie mody),
- technik ochrony środowiska,
- technik handlowiec (klasa integracyjna)


Na kierunku technik usług fryzjerskich uczniowie zdobędą wiedzę popartą praktyką w pełnym zakresie usług fryzjerskich. Będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas konkursów fryzjerskich i tworzyć fryzury na potrzeby pokazów mody. Co więcej, uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w płatnych stażach zawodowych w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt. "Czas Zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska".

W ramach nauki zawodu technik przemysłu mody prowadzimy ukierunkowanie na projektowanie mody. Szkoła współpracuje z Pracownią Projektowania i Stylizacji Ubioru na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach i pokazach mody organizowanych przez uczelnię, a po zdaniu matury kontynuować naukę na uczelniach wyższych. 

Na terenie szkoły znajduje się pracownia handlowa. Uczniowie nauczą się korzystania z urządzeń IT nowoczesnej rachunkowości oraz zdobędą wiedzę potrzebną do prowadzenia sprzedaży zwłaszcza w handlu internetowym. Absolwenci kierunku technik ochrony środowiska będą potrafili m. in. monitorować poziom zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby oraz wykonywać pomiary poziomu hałasu i drgań mechanicznych, a dalsze kształcenie będą mogli rozpocząć na kierunku inżynieria środowiska. Współpracujemy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową oraz Strażą Pożarną w Kaliszu.

Szkoła dysponuje nowoczesną, dobrze wyposażona halą sportową. Zajęcia prowadzone są w specjalistycznych pracowniach zawodowych. Jesteśmy szkołą, która nie tylko przekazuje wiedzę, ale i daje coś niepowtarzalnego - klimat, możliwość rozwijania pasji i uzdolnień w różnych obszarach, przyjaźń na całe życie, życzliwość i otwartość ze strony nauczycieli i innych pracowników szkoły. Nasi absolwenci należą do elity rzemiosła kaliskiego, wielu z nich szczyci się dyplomami uczelni wyższych. Nauczyciele szkoły z powodzeniem łączą dwa podstawowe aspekty pracy: nauczanie i wychowanie, co skutkuje licznymi zajęciami uatrakcyjniającymi proces edukacji.

Zdolności dziennikarskie uczniowie rozwijają redagując i publikując gazetkę szkolną „Wąsko i na temat”. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach i zajęciach pozalekcyjnych. Podczas przerw młodzież ma dostęp do WiFi. Lekcje wychowania fizycznego realizowane są w nowoczesnym centrum sportowym. Do dyspozycji uczniów jest zarówno sala gimnastyczna, dwie siłownie oraz sala fitness. Budynki szkoły w pełni dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy).Więcej informacji na stronie www.zs.kalisz.pl


Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
TECHNIK HANDLOWIEC klasa integracyjna

Przedmioty punktowane: Geografia, Informatyka, Język polski, Matematyka
20
TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA technik ochrony środowiska

Przedmioty punktowane: Chemia, Geografia, Język polski, Matematyka
16
TECHNIK PRZEMYSŁU MODY technik przemysłu mody

Przedmioty punktowane: Chemia, Język polski, Matematyka, Plastyka
16
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH technik usług fryzjerskich

Przedmioty punktowane: Biologia, Język polski, Matematyka, Plastyka
32

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 129; Wersja: 9.145.304.1674 Harmonogram ID: 458;