VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE – SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Dyrektor: Aneta Justyńska
Strona WWW: www.zs9.kalisz.pl
E-mail: zs9@zs9.kalisz.pl

VII Liceum Ogólnokształcące - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Nr 9 w Kaliszu oferuje w roku szkolnym 2018/2019 klasę o profilu piłka siatkowa dla dziewcząt i chłopców oraz klasę o profilu piłka ręczna dla chłopców.

Klasa o profilu piłka ręczna to nowość. Zostanie ona objęta patronatem PGNiG Superligi. Szkolenie w piłce ręcznej odbywać się będzie we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym Kalisz. Zajęcia prowadzone będą przez trenerów MKS Kalisz. Uczniowie tej klasy będą jednocześnie zawodnikami zespołu Energa MKS Kalisz. Szczegóły już wkrótce na stronie szkoły: http://www.zs9.kalisz.pl/

Szkolenie siatkarskie w SMS od lat przebiega we współpracy z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym AMBER Kalisz, który ma siedzibę w naszej szkole.

Liceum SMS przeznaczone jest dla uczniów, którzy ukończyli gimnazjum. Szkoła funkcjonuje od 2014 roku. Obecnie w trzech oddziałach kształci się 46 uczniów. W bieżącym roku szkolnym po raz drugi w historii szkoły odbędzie się egzamin maturalny.

Szkoła z powodzeniem realizuje program integrujący proces kształcenia, wychowania i szkolenia sportowego. Tworzy warunki optymalne zarówno dla nauki, jak i treningu sportowego. Nauczyciele mają świadomość, że sport jest priorytetem liceum SMS i wspierają uczniów, organizując zajęcia wyrównujące zaległości, wynikające z udziału w zawodach.

Program Szkolenia Sportowego w Szkole Mistrzostwa Sportowego dla obu dyscyplin zakłada naukę umiejętności techniczno – taktycznych, prawidłowy rozwój cech motorycznych, wychowanie przez sport, umożliwienie atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w zorganizowanej grupie (obozy sportowe), udział w rozgrywkach sportowych (szkolnych i klubowych), turniejach i treningach.

Szkoła dysponuje doskonałą bazą dydaktyczną, na którą składają się sale lekcyjne z tablicami multimedialnymi, pracownie językowe, pracownie informatyczne z dostępem do Internetu. Bogatą ofertę uzupełnia szkolna biblioteka zintegrowana z czytelnią.

Na bazę sportową składają się: szkolna sala sportowa, Hala Arena z siłownią i sauną, boiska sportowe. Część treningów odbywa się w hali sportowej Olimpia. W ramach zajęć sportowych uczniowie korzystają z basenu w kaliskim Aquaparku.

Uczniom spoza Kalisza proponujemy miejsca w bursie oraz całodzienne wyżywienie.

Warunkiem przyjęcia do klas pierwszych w SMS Kalisz jest:

bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez lekarza (książeczka zdrowia sportowca),

pisemna zgoda rodziców,

duża sprawność fizyczna,

zamiłowanie do sportu,

umiejętność godzenia treningów i nauki.

W postępowaniu rekrutacyjnym do Liceum SMS o przyjęciu kandydatów do klasy pierwszej decydują następujące kryteria:

pomyślne zaliczenie prób sprawności fizycznej,
oceny z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w szczególności: z języka polskiego, matematyki, biologii lub geografii i wychowania fizycznego,
ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem oraz szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum,
liczba punktów uzyskanych z egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum.

Szkoła proponuje kandydatom:
rozszerzenia z języka angielskiego, biologii, geografii
języki obce: j. angielski i j. niemiecki,
rozwój umiejętności sportowych: 16 godz. wychowania fizycznego (w tym 13 godz. treningu sportowego – odpowiednio siatkarskiego lub w piłce ręcznej).

Trenerzy piłki siatkowej w SMS posiadają wysokie kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu drużyn młodzieżowych i seniorskich. Kadrę szkoleniową tworzą:

Olga Owczynnikowa – wielokrotna reprezentantka Białorusi i Polski, w latach 2003-2008 zawodniczka mistrzowskiej drużyny Winiary Kalisz, 2009-2010: Gwardia Wrocław, 2011-2012: Zawisza Sulechów, aktualnie trenerka MUKS AMBER Kalisz.
Mariusz Pieczonka – były pierwszy trener SSK Calisia Kalisz w sezonie 2008/2009, były trener SMS PZPS Sosnowiec, aktualnie trener MUKS ABMER Kalisz oraz Energia MKS Kalisz.

Daniel Przybylski – w latach 2007-2018 kilkanaście razy doprowadził swoje drużyny do Mistrzostwa Wielkopolski w różnych kategoriach wiekowych, aktualnie trener MUKS AMBER Kalisz oraz Energa MKS Kalisz.

Sukcesy zawodniczek i zawodników VII LO SMS od początku istnienia szkoły:

Dziewczęta (rozgrywki szkolne i klubowe):
2014-2015
II m Mistrzostwa Wielkopolski Licealiady
III m Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek
VI m Mistrzostwa Polski Licealiady
III m Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek

III m Mistrzostwa Polski Licealiady
I m Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek

Chłopcy (rozgrywki szkolne i klubowe):
I m Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów
V m Mistrzostwa Polski Licealiady
II m Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów

Ważne terminy związane z rekrutacją:

złożenie dokumentów do VII LO SMS od 14 maja do 30 maja do godz. 15.00
przeprowadzenie prób sprawności fizycznej przez trenerów do 12 czerwca  przekazanie kandydatom informacji o wyniku sprawdzianu sprawności fizycznej do 14 czerwca
złożenie świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do SMS od 22 czerwca do 25 czerwca do godz. 15.00
ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do SMS do 11 lipca potwierdzenie woli uczęszczania do SMS do 19 lipca do godz. 12.00
ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych do VII LO SMS 20 lipca godz. 10.00

Zapraszamy na konsultacje naborowe.

Szczegóły na stronie internetowej: http://www.zs9.kalisz.pl/

KLASA SPORTOWA O PROFILU PIŁKA RĘCZNA DLA CHŁOPCÓW obowiązuje test sprawności fizycznej.

Przedmioty punktowane: Geografia, Język polski, Matematyka, Wychowanie fizyczne
KLASA SPORTOWA O PROFILU PIŁKA SIATKOWA DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW obowiązuje test sprawności fizycznej.

Przedmioty punktowane: Biologia, Język polski, Matematyka, Wychowanie fizyczne

Rekrutacja ID: 126; Wersja: 8.123.293.1391 Harmonogram ID: 420;